Daniel Weaver

Kapitán Daniel Weaver

Tvrdý velitel, který velí všem jednotkám domobrany, včetně Druhé vlny, kterou má na starosti Tom. Je to válečný veterán a díky svým zkušenostem se stává tím nejlepším, kdo je schopný koordinovat boje a všechny jednotky správně vést.

Roli Daniela si zahrál

 

Will Patton

Se narodil 14. června 1954 v Charlestonu v Jižní Karolině. Je nejstarší ze tří dětí. Jeh otec byl scénárista, učitěl herectví a režie a také lutheránský kazatel. Působil na univerzitě v Duke. Will vyrůstal na farmě, kde měli jeho rodiče v pěstounské péči nezvladatelné náctileté děti. Will vystudoval uměleckou školu v Severní Karolině a chodil i do hereckého studia.

 

Will se většinou objevuje v roli přítele hlavní postavy, bez kterého by i takové hvězdy jako Bruce Willis nebo Nicolas Cage nebyli nic. Poprvé se před kamerou objevil v roce 1981 v televizním filmu Kent State. Během své kariéry  si zahrál nejen ve filmech, ale i v různých seriálech. Z těch nějznámějších můžeme zmínit např. Vražedná čísla, 24 hodin nebo Kriminálka Las Vegas. Jako parťáka Bruce Willise jsme ho mohli vidět v katastrofickém snímku Armageddon, ve filmu Vzpomínka na Titány zase skvěle sekundoval Denzelu Washingtonovi. Kromě práce před filmovou kamerou se věnoval i divadelním rolím. Je držitelem několika cen a nominací za herecký výkon.