Tom Mason

Profesor historie na univerzitě v Cambridgi přišel po mimozemské invazi o svou manželku a prostředního z jejich tří synů unesli mimozemští vetřelci. Jeho nejdůležitějším úkolem je, získat Bena zpátky a postarat se o své dvě zbývající děti, staršího Hala a nejmladšího Matta.

Díky tomu, že se Tom teoreticky věnoval válečné vojenské taktice, je schopný hodně pomoci jednotce odboje, označované jako Druhá vlna a stává se tak jejím velitelem. Prioritou pro něj ale stále zůstává záchrana Bena.

Roli Toma si zahrál

Noah Wyle

Narodil se 4. června 1971 v Kalifronii jako prostřední ze tří dětí Marjorie a Stephena Wyleových. Matka pracovala jako vrchní sestra na ortopedii, otec byl inženýr a soukromě podnikal. Rodiče se později rozvedli a Marjorie se znovu vdala za Jamese C. Katze, který měl z prvního manželství také tři děti. Noahovi prarodiče založili v Los Angeles muzeum umění Craft and Folk. Babička Edith byla expresionistická malířka, která se zasloužila o vznik nové kavárny na Wilshire Boulvardu, kde se velice brzy začali scházet umělci, cestovatelé a snílci.

Nejznámější Noahovou rolí je rozhodně John Carter, mladý lékař ze seriálu Pohotovost. S touto postavou strávil Noah neuvěřitelných 11 let, ale své herecké umění nám předvedl i jinde. Úplně poprvé se objevil před kamerou v roce 1985 v thrileru Slepá víra. Ve filmu Pár správných chlapů, kde si hlavní roli zahrál Tom Cruise, se sice jen mihnul, ale jeho kariéra se začala pomalu rozjíždět. V roce 1994 začíná točit už zmíněnou Pohotovost, takže mu na jinou práci nezbývá moc času, ale přesto na sebe upoutal pozornost v televizním filmu Piráti ze Silicon Valley a role Steva Jobse mu vynesla nominaci na cenu Emmy. Noah se dostává do povědomí lidí, a tak si brzy zahraje Robbieho v dramatu Dost s Jennifer Lopez, nebo po boku Renée Zellweger ve filmu Bílý Oleandr. Následovala spousta dalších rolí, kdy za zmínku určitě stojí trilogie s Flynnem Carsonem.

Noah se v roce 2000 oženil s maskérkou Tracy Warbin. V roce 2002 se jim narodil syn Owen a o tři roky později dcera Auden. Od roku 2009 žijí odděleně.